Niszczenie dysków twardych

Dyski twarde bardzo ułatwiają zarządzanie dokumentami i danymi w wielu firmach, ale gdy dane stają się bezużyteczne dla Państwa trzeba je odpowiednio zabezpieczyć lub usunąć. Usuwanie poprzez oprogramowanie może wywołać na pierwszy rzut oka wrażenie że dane zniknęły. Ale tak na prawdę odzyskanie danych z tych dysków nie będzie stanowić problemu dla osoby, która chcę w nie legalny sposób otrzymać do nich dostęp. Istnieją dwa sposoby w dzięki którym dane te nie będą możliwe do odczytania z dysku twardego.
   
Pierwszym sposobem, a jednocześnie naszą usługą jest demagnetyzacja dysków twardych dla firm. Dyski twarde przechowując dane dzięki odpowiedniemu stanowi namagnesowania, w prosty sposób mówiąc jeżeli usuwamy coś za pomocą „kosza” w komputerze, dysk nie zostaje w tym miejscu rozmagnesowany tylko ustawiony w tryb w którym nadpisze te pliki w przypadku takiej możliwości. Także sprawny włamywacz jest w stanie „zmienić” ten tryb i zobaczyć wszystkie pliki, które nie zostały nadpisane. Istnieją też inne sposoby, które od razu nadpisują te dane, ale w przypadku nawet mikrouszkodzenia głowicy dysku, taka metoda nie jest w 100% skuteczna. Demagnetyzacja polega na ustawieniu całego dysku w jeden „stan” namagnesowania, dzięki czemu cały dysk jest w 100% bezpieczny i pozbawiony danych na nim zapisanych.
Drugi sposób, jest mniej wyrafinowany i bardziej efektowny, jest to po prostu zniszczenie całego nośnika. W tym celu potrzebne są specjalne niszczarki, które rozdrabniają cały dysk w kilkunasto milimetrowe zrębki. Co zapewni 100% utratę danych, nawet gdyby ktoś dał rade „zlepić” taki dysk nie będzie możliwości odczytu z niego jakichkolwiek danych.